Kala-Eeva Monitoimilaukku, lohi
Tuotenumero: mtESA00
Kuvaus
Uusittu monipuolinen pikkulaukku, jota voi käyttää olkahihnan kanssa tai ilman. Kannen somiste merilohennahkaa.
Uusi lohennahkainen versio monipuolisesta pikkulaukusta, jota voi käyttää olkahihnan kanssa tai ilman. Uuteen, leveämpään versioon mahtuu nyt helpommin isompikin kännykkä ym. tarpeellista.
Kolmeen osaan avautuva laukku pitää hyvin suojassa alimmassa osassa olevat kortit.
Tilaa esim. kännykälle, kalenterille, kynälle oma paikka, vetoketjullinen tasku kolikoille ja korteille omat paikat.
Laukun selkäpuolella on tasku esim. matka- tai hotellikortille.
Koko:
Leveys n. 180 mm
Korkeus n 135 mm, avattuna n 275 mm.
Lohennahka materiaalina:
Aito huolella kasviparkittu lohennahka on kestävä lompakkomateriaali. Parkitussa lohen nahassa näkyy selvä suomutaskujen muodostama saannöllinen verkkomainen kuvio. Nahka on tumminta selkäpuolella ja vaalein vatsapuolella. Nahan pinta kiillottuu ja tummuu käytössä.
Valmistamme nahan itse alusta alkaen perinteisellä kasviparkituksella. Valmis, perinteitä kunnioittaen valmistettu nahka syntyy noin neljä viikkoa kestävän käsittelyn aikana lähes 20 työvaiheen kautta.
Lompakot ja laukut ommellaan ammattitaidolla Suomessa jo neljännen sukupolven nahka-alan ammattilaisten voimin.